Närvid, närvid...
Raamatus antakse populaarteaduslik ülevaade teaduse uuematest andmetest inimpsüühika aluste ning psüühikahäirete olemuse kohta. Kirjeldatakse, millised tegurid inimest ümbritsevast bioloogilisest ja sotsiaalsest miljööst mõjutavad psüühilist tervist ja millisel viisil avalduvad psüühikahäired. Käsitlemist leiavad ka psüühiliselt haigete inimeste ravi probleemid ning kaasnevad sotsiaalsed aspektid. Raamat pakub huvi kõigile meditsiinist ja tervishoiust huvitatud lugejatele.
PS! Konkreetse raamatu seisukord on kirjas parameetrite all.
Raamatu pilt võib olla illustratiivne (ei pruugi olla täpselt sama eksemplar).
Raamatute seisukordade kirjeldus
.
Parameetrid
Raamatu seisukord | hea |
Autor | Jüri Saarma |
Ilmumisaasta | 1984 |
Keel | eesti |
Kirjastus | Valgus |
Köide | kõvakaaneline |
Kujundaja | T. Aru |
Lehekülgi | 192 |
Sari | Mosaiik |
Sarnased tooted
Kui meie keha jääb haigeks, tahab ta, et teadvustaksime enda kohta midagi olulist, uuriksime oma hinge, muudaksime oma mõtteid ja tegutsemisviisi. Haigus on hingeelu tasakaalutuse väljenduseks materiaalses maailmas. Meie tark keha püüab seda sisemist tasakaalu taastada ja annab meile haigusega teada: on aeg pöörduda tagasi armastuse ja harmoonia rajale!
Inimese hinge ei saa tablettide ja skalpelliga ravida. Tunnistab ju tavameditsiingi, et 75% haigustest on psühhosomaatilised, st neil on nii füüsilised, emotsionaalsed kui hingelised põhjused. See ongi Lise Bourbeau metafüüsilise lähenemise põhisõnum: tõeliseks tervenemiseks on vaja vaadata inimest kui tervikut.
Nagu järeldub raamatu pealkirjast, on iga haigus meeldetuletuseks, et meil on vaja end armastada. Kui armastame ennast, saab meie sees olevast loomulikust väest haiguste tõeline tervendaja ja nii saab keha taastada tervise ning jõuda taas armastuse ja harmoonia seisundisse.
Eesti keeles on ilmunud ka Lise Bourbeau „Ravi terveks oma hingehaavad ja leia oma tõeline Mina”, mida võib pidada põhjalikuks teejuhiks kõigi haiguste põhjuste juurde.
Käesolev raamat on suunatud Eestis ja välismaal elavatele lapsevanematele, kes soovivad oma last mitmekeelseks kasvatada, aga ka vanavanematele, (lasteaia)õpetajatele või teistele huvilistele, kes otsivad teavet mitmekeelsuse kohta. Raamatus käsitletakse mitmekeelsust eri nurkade alt. Juttu tuleb nii sellest, kuidas mitmekeelsus võimalik on, kui ka sellest, mida teha kõneraskuste või -hilistuse korral. Käsitletakse paljude vanemate lugusid mitmekeelsete laste kasvatamisest, samuti saavad sõna täiskasvanud, kes on mitmekeelsena üles kasvanud. Lisaks tuleb jutuks mitmekeelsus koolieelses lasteasutuses ja koolis. Viimaks käsitletakse seda, kuidas hoida eesti keelt alal välismaal elades.
Raamatu eesmärgiks on pakkuda informatsiooni nii teoreetilisest kui ka praktilisest seisukohast, olles üles ehitatud erialasele kirjandusele ning 60 vestlusele teadlaste, ekspertide, lasteaia- ja kooliõpetajate, lapsevanemate ja mitmekeelsete täiskasvanutega. Oluline on mõista, et mitmekeelsusele pole vaid üht ja õiget lähenemist ning eelkõige on tähtis leida sobiv lahendus just teie pere jaoks. Raamat proovib kõiki aidata ja toetada!
Merle van Someren (snd 1991) lõpetas 2013. aastal Tartu Ülikooli eesti keele ja kirjanduse erialal, magistri- ja seejärel arstiteaduse õpingud viisid ta Hollandisse Groningeni ülikooli. Hetkel töötab ta Groningeni linnas psühhiaatria arst-residendina, suunaks laste ja noorukite psühhiaatria. Koos kanadalasest abikaasaga kasvatavad nad oma peaaegu 4-aastast tütart, kes kasvab üles eesti, inglise ja hollandi keelt kõnelevas keskkonnas
Psühholoogi, psühhiaatrit ja USA üht parimat arsti Dr Charles Whitfieldi võib pidada lapsepõlvetraumadest ja sõltuvustest paranemise teerajajaks.
Tema teadustööd, raamatud ja teraapiagrupid on aidanud lugematul hulgal inimesi, kes on vaevelnud alkoholismi, narkosõltuvuse, posttraumaatilise stressi või valusate minevikutraumade käes. Kuid kõige rohkem on dr Whitfield andnud oma patsientidele ja lugejatele lootust: minevikuvalust ja hingekriipivatest traumadest on läbimõeldud sammude, kannatlikkuse ja teiste inimeste toega võimalik täielikult terveneda.
Sisemine Laps on see osa meist, mis on elav, energiline ja loominguline, see on meie Tõeline Mina. Kui seda osa lapsepõlves ei toetata või kui kogeme mis tahes väärkohtlemist, kerkib pinnale vale-Mina. Dr Whitfieldi raamat aitab vale-Mina ära tunda, ohvrirollist ja sõltuvusmustrite lõksust pääseda ning hingetraumadest terveneda. Nii saame taas ühenduse enda rõõmsa ja elu armastava Sisemise Lapsega, kellega koos on märksa lihtsam iseenda, oma tegevuste ja suhetega rahul olla.