Annie Duke
Lõpetamine
Autor:
Annie Duke
Kujutage ette järgmist olukorda. Olete rajanud oma firma, mille edusse usute. Usuvad ka investorid, kelle raha on õnnestunud projekti kaasata. Vastupidiselt ootustele paistab aga aina enam, et ettevõtmine on vett vedamas. Laias laastus on laostava olukorra ennetamiseks kaks võimalust: ¤ loobuda, tagastada kulutamata jäänud raha investoritele ning suunata energia mõnda teise projekti;
¤ teha veel kulutusi, näitamaks investoritele, et võitlete edasi ega loobu nii kergelt, riskides üha suurema materiaalse kahjuga. Loobumise ekspert Annie Duke tõestab, et valite väga suure tõenäosusega variandi b ning selgitab, miks see on viimane asi, mida tegema peaksite või kuidas panna vastu psühholoogilistele tõketele, mis meid sellel teel takistavad. Maailm ei näi soosivat loobujaid või mis tahes projektide pooleli jätmist. Vooruseks peetakse pigem sihikindlust või järelejätmatut edasipürgimist. Definitsiooni järgi on igaüks, kellel on midagi õnnestunud, selle juurde jäänud. See ei tähenda aga, et kehtiks vastupidine: kui jääte millegi juurde, siis see õnnestub. Inimesed kipuvad jääma tegema asju, mis neil ei õnnestu, uskudes, et kui nad selle juurde piisavalt kauaks jäävad, toob see edu. Annie Duke näitab, miks selline mõtteviis on vale, ning tõestab, et õigel ajal loobumine on hindamatu strateegiline eelis elu väljakutsetega silmitsi seistes. Ta toob hulgaliselt näiteid ärimaailmast, tippspordist ja investorite seast, et ilmestada, kuidas inimpsühholoogia mõjutab meie otsuseid olukordades, kus kõigi kõrvaltvaatajate jaoks on ilmselgelt tagumine aeg ettevõtmine lõpetada ja eluga edasi liikuda.
38,00 €
Panustes mõtlemine
Autor:
Annie Duke
Wall Street Journali bestseller.
Tihti üritame toppida nelinurkseid pulki ümmargustesse aukudesse, et säilitada illusioon tihedast suhtest meie otsuste ja tulemuste vahel. Kui aga võtta otsuseid panustena, õnnestub meil tüüpilisi otsustamise lõkse vältida, ratsionaalsemalt õppida ning emotsioonid protsessist võimalikult lahus hoida.
Kui mõelda viimase aasta parimale ning halvimale otsusele, siis suure tõenäosusega leidis parim aset enne head ja halvim enne halba tulemust. Lähenedes tulemustele tagant ettepoole, oleme vastuvõtlikud mitmetele kognitiivsetele lõksudele. Kui läheneda aga panustes mõtlemise nurga alt, parandab see otsuste langetamist, kuna aitab:
eraldada tulemuse kvaliteeti otsuste kvaliteedist;
õppida strateegiaid, et tulevikku kaardistada;
olla vähem reaktiivne otsustaja;
värvata minevikust ja tulevikust iseendid, et langetada vähem emotsionaalseid otsuseid.
Psühholoogia doktorikraadiga Annie Duke tegeles üle kahekümne aasta professionaalse pokkerimänguga. Aastaks 2012, mil ta professionaalse pokkeriga lõpparve tegi, oli ta taskusse pistnud üle nelja miljoni dollari auhinnaraha ning võidud World Series of Poker (WSOP), WSOPi tšempionide ja NBC National Heads-Up Championship turniiridel.
Tema "Panustes mõtlemine" võtab haaravalt kokku pokkerilaua taga saadud õppetunnid ning tänavatarkused ja mida on teadusel selle kõige kohta öelda.
36,50 €