Kinkeraamatud
Praegusel heitlikul ajal on tervistav pöörata tähelepanu vaimsetele väärtustele, mis aitavad meil pead püsti hoida ja argielu raskustest kõrgemale tõusta.
Kes Sa oled? Kas Sa tahaksid kujundada oma karakterit, tunda oma hingemustrit? Siis süvene Schopenhaueri „Elutarkusesse”! Oli aasta 1957, kui ostsin antikvariaadist „Elutarkuse”. Süvenesin raamatusse täielikus üksinduses ja eraldatuses kahel nädalal. See oli võimas, kogu elu määrav impulss. Minu maailmatahe – elutahe – sai eesmärgistatud ja muutus ideed teenivaks tahtejõuks. Filosoofia ei ole mingi targutamise teema intelligentidele, vaid tegutsemise ideoloogia. Mõte ilma teota on haigus. Tegu määrab lõpuks kõik. Filosoofiaga ei tegeleta, filosoof ollakse. Olla filosoof tähendab üle kõige armastada tõde ja püüda elada selles vaimus. Einar Laigna, teoloog ja ajaloofilosoof
Ajakirja Eesti Naine endine ajakirjanik Evelin Kivimaa on kirjutanud 22 armastuslugu, mida kõiki ühendab see, et tegelasteks on Viktoria ja Tom Tomat. Iga kord saavad Viktoria ja Tom kokku isesuguses olukorras: mõnikord nad tunnevad ära, et on teineteisele määratud, mõnikord mitte. Põnevus säilib iga loo lõpuni – mis on Evelini kui kirjutaja üks tugevamaid külgi.
Tänutunde harjutamine väikeste lastega on sama lihtne nagu nendega rääkida positiivselt ümbritsevast maailmast ja päevategemistest. Lapsi tuleks julgustada tähele panema ja hindama olemasolevaid asju, mitte neid, mida neil ei ole. Lapsed, kes harjutavad tänutunnet, on emotsionaalselt küpsemad ja õnnelikumad. See raamat on nagu lühike päevakokkuvõte, kus üks väike laps annab teada, mille eest tema tänulik on. Raamatut võib lugeda lastele ette otsast lõpuni või siis peatuda mingitel lehekülgedel ja koos arutada ning lisada enda päevategemisi, mis positiivselt meelde jäid. Raamatu lõpust leiab näpunäiteid, kuidas pereringis tänutunnet praktiseerida. Minu soov on viia tänulikkuse elumuutvat maagilist jõudu paljudesse Eesti peredesse. Elen Marunevitš
Püüd sõnastada elu mõtet ja tähendust ratsionaalsel tasandil jääb alati puudulikuks. Inimkonda aastatuhandeid saatnud pärimuslike lugude sõnastamatu võlujõud aga suudab näidata teed mõtte ja tähenduseni. Üha enam kasutatakse selliseid lugusid psühhoteraapias – nende elutarkus ja huumor õpetab õpetamata, aidates teinekord tõhusamalt kui psühholoogiline analüüs. "Õpetajat otsimas" kuulub samasse ritta varem ilmunud raamatutega "Ajatud lood" ja "Kuldsed lood". Nagu eelmistesse, nii on ka siinsesse kogumikku valitud parimaid palasid erinevatest pärimusest, varasemaid kordamata. Sarnastel universaalsetel motiividel põhinevad ka mõned raamatusse võetud uuemat päritolu lood.
Selles kaunis sametkaantega kinkeraamatus on väestavad mõtteterad ja tsitaadid, armsad sõnumiga lood ja hoidvad luuleread, mis võiksid tuua tihti argiaskeldustesse uppuvale õpetajale veidi nii hädavajalikku meelerahu ning teha ta hingele ühe suure pai. Õpetaja, kui sa seda raamatut käes hoiad, siis tea, et keegi on sinu peale mõelnud, on pidanud sind eriliseks ja on tahtnud sulle selle raamatu kinkimisega rõõmu valmistada. Sa oled kellelegi korda läinud ja sa oled kellegi südames. Aitäh sulle, armas õpetaja!