Mudilastele
Elevandilaps Fanni läheb koos emaga külapeole põnevil ja uudishimulikuna. Kõik ei lähe aga nii, nagu plaanitud. Ebaõnnestunud palliviskemängu järel tabab Fannit äkitselt suur tundeklomp, millele ta ei leia selgitust. Ema lohutab Fannit ja suunab ta tegevusele, tänu millele Fanni mõistab, et erilaadseid tundeid on kõikjal. Kas Fanni suudab oma tundeklombi lahustada? Raamatu lugu aitab lapsel mõista, kuidas tunded sünnivad ja kui mitmepalgeline on tunnete kogemine. Raamatu sündmuste kaudu on kerge harjutada tunnete äratundmist ja neile nime andmist, mis loob eelduse teiste tundeoskuste õppimiseks. Autorid Julia Pöyhönen ja Heidi Livingston on laste tundeoskustele spetsialiseerunud hinnatud psühholoogid. Emotsioonide äratundmine ja neile nime andmine
Karutüdruk Lillekäpp on päris tavaline mängukaru, ainult tema käpaotsad on lillelised. Lillekäpp peab üsna haruldast ametit – ta on mänguasjamuuseumis mänguasjade direktor. Muuseumis on hulgaliselt mänguloomi, nukke, ronge, autosid ja tinasõdureid, kes päeval vagusasti paigal püsivad, kuid öösel ellu ärkavad ja toimetama asuvad. Siis sünnib muuseumis imepäraseid asju.
Sisukord: Esimene lugu, milles on juttu peeglist ja selle kildudest Teine lugu. Väike poiss ja väike tüdruk Kolmas lugu. Naine, kes oskab nõiduda, ja tema lilleaed Neljas lugu. Prints ja printsess Viies lugu. Väike röövlitüdruk Kuues lugu. Lapi eit ja saami eit Seitsmes lugu. Mis juhtus Lumekuninganna lossis ja mis pärastpoole juhtus
Pamela Sameli pildiraamat julgustab lapsi koos vanematega arutlema asjade elu ja taaskasutuse üle.
Tõsielust innustust saanud lugu räägib kollasest rösterist, kes avastab end ühel paeval olukorrast, mida ta ei osanud iialgi ette kujutada.
Sõnni Siim on vägilase jõuga mehemürakas, kes rändab ringi ja tegutseb agaralt. Enamasti ei kuku tema ettevõtmised hästi välja, sest ta loodab liialt oma jõu peale. Pikkamööda, teiste toel, hakkab temagi mõistma, et tarkuseta pea on nagu küünlata latern.
"Gerald, kas sa oled mu sõber?" tahab väike hiir teada. "Muidugi et oled," vastab elevant. "Aga kui ma poleks hiireke Patricia, kas sa siis sõbrustaksid minuga? No kujutame ette, et ma oleksin pääsuke?" "Ma oleksin siis ehk pilv," arvab elevant. "Aga kui ma oleksin kala?" "Ma oleksin jõgi." "Aga laev?"" Puri."
Lugu suurest sõprusest, mida jaksab kanda vaid elevant, ent mis ometi mahub hiire tillukesse südamesse. Rõõmus elujaatav tekst ja vahvad detailirohked illustratsioonid pakuvad palju avastamisrõõmu ja muudavad loo iga väikese lugeja unejutulemmikuks.
Emme ja issi on otsustanud, et Sirtsuke on juba nii suur küll, et võiks püksi pissimise ära lõpetada ja potti soristama hakata. Sirtsukesele meeldib aga rohkem püksi pissida. Siiski minnakse üheskoos pissipotipoodi ja ostetakse vahva elevandikujuline pott. Sirtsuke kavatseb potielevanti kasutada hoopis ratsutamiseks, sest elevant ei taha ju pissine olla. Mis saab edasi? Kas Sirtsuke leiab olukorrale lahenduse? Raamat «Väike piss» võib osutuda imeliseks abiliseks, kui on tarvis laps potile saada. Samuti sobib juba lugema õppinud lapsele iseseisvalt lugemiseks. Raamatule on lustakad pildid joonistanud kunstnik Heiki Ernits. Pissi laulule on toreda viisi kirjutanud helilooja Piret Laikre.