Rahandus ja investeerimine
Kui arvate, et finantsvabaduse teekonnal alustamiseks peab omadega enne kuhugi jõudma või mingitele tingimustele vastama, siis eksite. Säästmist pole mõtet alustada siis, kui teenite rohkem raha, ega siis, kui olete vanem, ega homme või kahe nädala või aasta pärast.
Raamatu autor Grant Sabatier alustas 2,26 dollariga arvelduskontol ja 1 sendiga säästukontol. Viis aastat hiljem oli tema puhasväärtus üle miljoni dollari: "Ma ei võitnud loteriiga ega saanud mingit ootamatut pärandust. Ma ei saanud rikkaks mõne uue äpi abil, mille oleksin Google’ile miljardi dollari eest maha müünud. Ma ei sahkerdanud maffia heaks ega röövinud ühtegi panka. Ma lihtsalt õppisin kõike, mida sain, seadsin kahtluse alla kõik raha kohta käivad populaarsed nõuanded, millega kokku puutusin, ja maksimeerisin oma aja väärtust isikliku rahanduse, ettevõtluse ja investeerimise kombinatsiooni abil. Need on kolm asja, mida absoluutselt igaüks, isegi kui tal on pangas ainult 2,26 dollarit ja puuduvad turustamisoskused, saab õppida iseseisvalt tegema."
Sabatier jagab lugejatega täpset raamistikku ja konkreetseid samme, millega ta ise enda eesmärkideni jõudis. Kõige keskmes on küsimus: kuidas teenida võimalikult palju raja võimalikult lühikese ajaga? Ta näitab, miks ei ole eelarve tegelikult vajalik, kuidas aidata ennast rahahalduri palkamise asemel ise, miks ei ole alati otstarbekas jälgida toodete kilohinda või kuidas saab nii, et käite ikkagi sõpradega väljas või haarate kinni viimase hetke reisipakkumistest.
Plaan on lihtne: samm:
1. samm: arvutage välja oma number.
2. samm: arvutage välja, kus te täna olete.
3. samm: muutke radikaalselt oma mõtlemist rahast.
4. samm: lõpetage eelarve koostamine ja keskenduge sellele, mis mõjutab teie säästmist kõige rohkem.
5. samm: kasutage ära oma „üheksast viieni“ tööd.
6. samm: hakake tegelema mõne kasumliku kõrvaltegevusega ja mitmekesistage oma sissetulekuvooge.
7. samm: investeerige nii palju raha nii vara ja sageli kui võimalik.
Rahaasjad ei pea olema keerulised ega eelda finantsharidust, tuleb lihtsalt olla meelekindel ja alustada kohe. Ärge magage maha väärtuslikke hetki oma perega, avastage maailma ja otsustage ise oma elu üle.
Oma esimeses raamatus pärast kahe aastakümne pikkust vaheaega käsitleb Anthony Robbins teemat, mis huvitab väga meid kõiki: kuidas kindlustada endale ja oma perekonnale rahaline sõltumatus. «Kui investeerimisraamatutel oleks oma Pulitzeri auhind, siis see raamat võidaks kindlasti.» (Forbes.com). Tony Robbins on meie aja üks lugupeetavamaid kirjanikke ja mõtlejaid. Inimesed üle kogu maailma – olgu nad edukad või mitte, kahekümneaastased noored või pensionärid – hindavad teda selle eest, et ta annab neile inspiratsiooni ja vahendid nende elu muutmiseks. Tema raamatud, mis tegelevad dieedi ja vormisolekuga, äri ja juhtimisega, suhete ja eneseväärtustamisega, on muutnud inimeste elu sügavalt ja kestvalt. Nüüd, esimest korda, on Tony Robbins kokku kogunud hindamatu «destillaadi viimase neljakümne aasta headest ideedest, mis on seotud isikliku eelarvega.» (The New York Times). Tony Robbins, kes tugineb laiaulatuslikule uurimistööle ja intervjuudele kõige legendaarsemate tänapäeva investoritega (John Bogle, Warren Buffett, Paul Tudor Jones, Ray Dalio, Carl Icahn ja paljud teised), on rajanud seitsmeastmelise tee finantsvabaduse kindlustamiseks. Raamatus annab ta nõu, kuidas võtta kontroll oma finantsotsuste üle ning kuidas koostada säästu- ja investeerimiskava; ta purustab müüte kokkuhoiu ja investeerimise kohta ning annab «eluaegse sissetulekuplaani». Siin on praktilised nõuanded, kuidas saavutada finantsvabadus kogu ülejäänud eluks.