Raamatupood REaD | Kasutatud ja uued raamatud
Noortekirjandus
Vaata veelsoodukaga
Vaata veelSeda raamatut kirjutama inspireeris unenägu ning sellest pidi saama lustakas ja erootikarohke suvitusromaan "Seksitalu". Kuid prototüüpide puudumise tõttu hakkasid tegelased omavolitsema ja sekkusid olevikuprobleemidesse: nurisesid majandusliku ummiku üle, toetasid televisiooni domineerimist kunstivallas ega olnud rahul ametliku luterliku Jumalaga, vaid asusuid looma rahvuslikku religiooni. Musta kuke ohverdamisega alanud sündmuste jada viib välja inimohvrini. Tegelased ei häbene arutada konkreetsete Tallinna tegelaste tegusid ning pakuvad välja veel ühe versiooni metsavendade Voitkade seiklustest. Ka XX sajandi lõpp võib olla pikem aastast ning nii sobib ehk sellele romaanilegi pealkiri "Sajandilõpu suvi".
Kui Tartu linna kuulsuste alleed oleks hakatud rajama esimese Eesti Vabariigi ajal, siis on üsna tõenäoline, et selle kandidaatide nimekirjas oleksid kõrvuti tollase teatrimehe Karl Menningu, dirigent ja helilooja Eduard Tubini, arstiteadlane Aleksander Paldrokiga, Tartu suurkaupmees ja tööstur Mart Jänesega olnud kasvõi lihtsalt nalja pärast ka üks ...üks rätsep. Rätsepmeister Eduard Uusen, tõusis oma tegevusala omaaegse tippu kui Tartu intelligentsi ihurätsep ja kelle kuju muutus legendiks juba tema eluajal. Eduard Uuseni enda "memorandum" on liigutav jutustus lapsepõlvest Pala vallas Nõva külas ülemöödunud sajandi lõpul, noorukieast möödunud sajandi alguse revolutsioonilise käärimise ajal ja rehepeksumasina vahel jala kaotanud noore mehe raskest teest meheks, meistriks ja pereisaks. Selles raamatus on nii rahvajuttude kui mälestuste kaudu väljapaistev koht Tartu linnal. Mälestuste üks väärtusi on põgusad visualiseerivad kirjeldused Esimese maailmasõja eelsest ja aegsest Tartust, Uuseni käikudest Peterburi ja kohtumistest tollaste tuntud kultuuriinimestega. Teksti kaudu loodud ajastu hõngu toetavad rohked ajaloolised fotod 20. sajandi alguse Tartu miljööst ja tänavatest.
1.osa: valik lühiromaane, novelle ja näidendeid 1960-ndatest aastatest, mida autor ise tinglikult pealkirjastab "Tartu-perioodiks”.
Sisukord:
- Saunalaupäev
- Lõvi jasmiinide all
- Kassi maja
- Hüvasti, kollane kass
- Võlg
- Kuu nagu kustuv päike
- Kuidas päästa eesti kunsti
- Kuidas ma sind esimest korda nägin
- Inimlik huvi õnne vastu
- Elu võimalikkusest kosmoses
- Lugusid Andersonist
- Sünnipäev
- Alari unenägu
- Esimesed muljed Lätist
- Meie, näitlejad ja kirjanikud
- Helgi Sallo lahkumine
- Juhtum teatris
- Phaeton, päikese poeg
- Laimonise jutustused
- Äkki ei ole sul enam naist
- Prints räägib uppunud Opheliaga
- Rüütel Sinihabeme loss
- Saunakuuldemäng
- Mõrv hotellis
- Viimnepäev
- Orpheus
- Juudit ja Olovernes
- Külaskäik Phaetoni hauale
- Tühirand